Zaključek jesenskega dela tekmovanj RAK Olimpija

Z decembrom so vse ekipe končale z jesenskim delom tekmovanj, čemur sledi en mesec počitka, z januarjem pa se začno vse ekipe pripravljati na spomladanski del tekmovanj s treningi v dvorani. V marcu se začnejo tekmovanja spomladanskega dela.

Vsem ekipam čestitamo za borbenost in dobro odigrano sezono!

Mladinci so v jesenskem delu odigrali dve tekmi in sicer 7.10 proti Stade Rugby in 23.11 proti Vienna Celtic RFC.

Ekipi se je kot koordinatorka pridružila Tanja Čolnik, prav tako pa smo organizirali nekaj sestankov s starši. Ti imajo sedaj prav posebno skupinico, ki se redno dobiva tudi izven rugbyja. Rugby res povezuje ljudi.

Ob pridobljeni sveži energiji v organizacijskem delu se mladincem v naslednji pomladi obeta obilico novih turnirjev – Praga, UWG (Celovec), Zagreb (Krtica), domače tekme,… Poleg tega se bodo članom pridružili na njihovih tekmovanjih v avstrijski ligi in z lokalnimi mladinskimi ekipami odigrali predtekmo.

 Članice so sezono začele z organizacijo domačega turnirja 2 Nations 7s, ki so ga organizirale kot dvo-delni turnir s prvim turnirjem v Ljubljani in drugemu v Foglianu (IT). Dobro pripravljenost so pokazale z zmago na obeh turnirjih in osvojenim prvim pokalom 2 nations 7s. Tekmovalni del so nadaljevale v razširjenem avstrijskem prvenstvu, kjer so odigrale 4 turnirje (Dunaj, Gradec, Celovec in Wiener Neustadt) in prvenstvo s 66 točkami zaključile na drugem mestu. Celotna lestvica:

TEAMTURNIEREPUNKTE
1RU Donau Wien I480
2RAK Olimpija Ljubljana466
3RC Graz / ARC Leoben458
4RU Donau Wien II452
5WRC Innsbruck448
6RC Tigers Klagenfurt / Tarvis438
7Wombats RC / RUC Krems430
8RC Linz428
8Spartans RUC Melk428

Člani so v jesenskem delu sezone odigrali 4 tekme avstrijskega prvenstva in dve tekmi državnega prvenstva. V avstrijskem prvenstvu so odigrali tekme:

  • 30.9.2017      RAK Olimpija VS RU Donau Wien (27:29)
  • 9.10.2017      Stade Rugby Club Wien VS RAK Olimpija (23:15)
  • 14.10.2017    RC Innsbruck VS RAK Olimpija (17:21)
  • 18.11.2017    Vienna Celtic RFC VS RAK Olimpija (52:19)
  • Tekma z Gradcem je bila dvakrat prestavljena, zaradi pomanjkanja igralcev pri ekipi Gradca. Tekma je prestavljena na marec 2018. Celotna tabela:
TEAMSPIELESIEGEUNENTSCH.NIEDERL.DIFF.PUNKTE
1RU Donau Wien660012929
2Stade Rugby Club Wien5401018
3Vienna Celtic RFC530210916
4RAK Olimpija Ljubljana4103-396
5Rugby Club Graz5104-616
6RC Innsbruck5005-1382

V državnem prvenstvu so člani proti ekipi Ljubljane na domačem igrišču odigrali izjemno tekmo, kjer so aktualnim državnim prvakom sicer morali priznati premoč (13:32), vendar je tekmo zaznamovalo napeto mestno rivalstvo, ki ga je bilo užitek spremljati. Pretekli vikend, 25.11.2017, so v Mariboru premagali domačo ekipo z rezultatom 17:43, kar jih uvršča na drugo mesto državne lestvice.

Z veseljem ugotavljamo, da se je letos članski ekipi pridružilo nekaj novih obrazov, ki je ekipi vdihnilo novo moč. Dobrodošli novi zmaji!

V soboto, 2.12.2017, smo pričeli s preureditvijo moškega dela garderob in uredili klubsko okolico. Pred koncem sezone nas čaka še tradicionalna novoletna zabava.  Dne 15.12.2017 se bomo zbrali v HillBilly’s in proslavili uspešno leto. Vabljeni!

Z ramo ob rami, zmaji po srcu!